Czy angielski będzie dalej dominował na świecie?

Zastanawiasz się, czy nauka angielskiego to gra warta świeczki? Twoje dziecko dopiero co nauczyło się mówić po Polsku, a i z tym jest jeszcze dużo zachodu. Może najlepiej odpuścić. Przynajmniej na razie, dopóki nie okaże się, że na angielskim w szkole są trudne testy, że jest dużo osób w klasie i nikt nie rozmawia tam po angielsku.

A może chcesz wyprzedzić tę sytuację, chcesz, żeby Twoje dziecko podróżowało, studiowało za granicą, pracowało w międzynarodowym środowisku, uczyło się o innych kulturach i zdobywało nowych przyjaciół?
Mówi się, że angielski jest przepustką. Jest też dużą oszczędnością czasu – dlaczego?

1. Jest to oficjalny język w 55 krajach i powszechnie używany w ponad 100 państwach

Oczywiście obejmuje to kraje, o których automatycznie myślisz, takie jak Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia i RPA). Ale lista nie kończy się na tym. Angielski jest językiem urzędowym w wielu krajach Afryki, Azji i na Karaibach. Spójrz na Kenię, Nigerię, Filipiny, Jamajkę, Bahamy, Indie, Singapur, Fidżi i Vanuatu – i wiele innych miejsc, w których możesz rozmawiać z mieszkańcami w języku angielskim i jest to ich ojczysty język.

2. Na świecie jest prawie 2 miliardy ludzi mówi w języku angielskim

Ponieważ angielski jest tak powszechnie używany, został nazwany współczesnym „lingua franca”. Ponad 360 milionów ludzi to native speakerzy, a łącznie prawie dwa miliardy używają angielskiego jako pierwszego, drugiego lub trzeciego języka. W samej Europie 38% twierdzi, że mówi na poziomie komunikatywnym.

3. Język nr 1 w komunikacji międzynarodowej

W internecie angielski przyćmiewa inne języki. Podobnie jest w środowisku akademickim i biznesowym. Ale nie zapominajmy, że angielski jest też językiem komunikacji lotniczej i morskiej oraz językiem urzędowym wszystkich najważniejszych organizacji globalnych. Jeśli widzisz swoje dziecko w karierze międzynarodowej lub dyplomatycznej, będzie musiało mówić płynnie po angielsku, aby w pewnym momencie podszlifować ten język do perfekcji.

4. Angielski dla rozrywki

Wystarczy spojrzeć na przemysł muzyczny albo na popularność takich portali jak Netflix. W rozrywce anglojęzycznej można przebierać do woli.

5. … i w biznesie

Angielski jest głównym składnikiem świata biznesu. Największe firmy – między innymi Sodexo, Yokohama, Honda i Siemens – wdrożyły English jako swoje narzędzie korporacyjne. Handel światowy jest w ogromnej mierze prowadzony w języku angielskim, ponieważ transakcje globalne muszą być przeprowadzane w języku wspólnym dla wszystkich stron.

6. Do 2050 roku połowa świata będzie mówić po angielsku

Dzisiaj jedna czwarta populacji mówi po angielsku, a miliony aktywnie się go uczą. Szacuje się, że do 2050 r. połowa świata będzie mówić w języku angielskim na poziomie komunikacji. Ten rodzaj dominacji językowej jest historycznie niewiarygodny, a wielu ekspertów, w tym językoznawca z Instytutu Manhattan, John McWhorter, mówi, że na tym poziomie rozwoju cywilizacji, odejście od angielskiego jest w praktyce niemożliwe.

Twoje dziecko w komunikacji się ze światem

Nauka za granicą, podróże, praca w międzynarodowym środowisku. Twoje dziecko z łatwością osiągnie te cele, gdy będzie mówić po angielsku. Czy wiesz, że wczesnym wieku nauka języka to pestka? Mózg jest chłonny, a aparaty mowy elastyczne.
Przeczytaj najczęściej zadawane pytania odnośnie nauki języka i nie miej wątpliwości!
Zapisz swoje dziecko wypełniając Formularz Kontaktowy!

© 2019 Katarzyna Bartoszewicz.
Szkoła Językowa AYA FLOW

Szkoła Językowa AYA FLOW