FAQ

Frequently Asked Questions

Często Zadawane Pytania


1. DLACZEGO KURSY JĘZYKOWE METODĄ AYA SĄ WYJĄTKOWE?

Na kursach Metodą AYA dzieci są szczęśliwe, szybko się uczą i rozwijają swoje talenty. 100% czasu poświęcamy na komunikację w języku obcym, angażujące zadania i grupową integrację.

2. KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Żeby prowadzić zajęcia trzeba ukończyć specjalistyczne szkolenie na Animatora Metody AYA, mieć doświadczenie pedagogiczne i zacięcie do nieszablonowego nauczania języka obcego. Zajęcia prowadzą kreatywni Animatorzy Językowi, którzy swoją charyzmą i ciepłem rozkochują w sobie dzieci i potrafią je doskonale poprowadzić przez kurs.

3. PRZEZ KOGO ZOSTAŁA OPRACOWANA METODA?

Metoda AYA powstała w oparciu o najbardziej nowoczesne praktyki nauczania na świecie. Stworzona została przez specjalistów z dziedziny pedagogiki, lingwistyki, psychologii, sztuki, muzyki i nauczycieli stosujących techniki efektywnego uczenia się.

4. DLACZEGO MÓWICIE DO DZIECI TYLKO W JĘZYKU OBCYM?

Przynosi to najlepsze efekty. Tak też dzieci uczą się swojego rodzimego języka. Jest wiele sposobów na porozumienie się, gdy nie znamy jakiegoś słowa: używamy języka ciała, materiałów wizualnych, pobudzamy wyobraźnię – to zawsze działa i jest przy tym niesamowicie zabawnie!

5. JAK DŁUGO TRWA KURS?

Jeden poziom kursu trwa jeden semestr. W praktyce oznacza to 18 tygodni.

6. ILE JEST OSÓB W GRUPIE I JAK SĄ DOBIERANE?

Nasze grupy liczą od 4 do maksymalnie 9 osób. Dobieramy dzieci w grupy według wieku i poziomu języka.

7. JAK CZĘSTO ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny zegarowe.

8. CZY DWIE GODZINY NA RAZ TO NIE ZA DUŻO DLA MAŁYCH DZIECI?

Czas zajęć jest optymalny. Ćwiczenia mają formę warsztatową, wśród nich są elementy rozgrzewki fizycznej, relaksacji oraz odprężenia. Dwie godziny są zaplanowane w taki sposób, aby dziecko mogło się w pełni zaangażować i zintegrować z grupą podczas wykonywanych zadań.

9. DLACZEGO ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ RAZ W TYGODNIU?

Cotygodniowe zajęcia przenoszą dzieci w świat, gdzie oddziałują na nie różne bodźce, a to bardzo intensywnie wpływa na zapamiętywanie i pozwala efektywnie uczyć się języka. Każdy tydzień to nowa przygoda. Zachowany jest przy tym odpowiedni rytm nauki. Jest to również wygodne rozwiązanie dla rodziców.

10. CZY POTRZEBNY JEST PODRĘCZNIK?

Nie. Nie korzystamy z podręczników. Używamy wyłącznie autorskich materiałów Metody AYA. W związku z tym rodzic nie ponosi żadnych dodatkowych opłat związanych z uczęszczaniem dziecka na kurs.

11. W JAKICH GODZINACH ODBYWAJĄ SIĘ KURSY?

Dopasowujemy je do szkolnych planów lekcji. Zajęcia prowadzimy w godzinach porannych i popołudniowych.

12. KIEDY ROZPOCZYNAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

Standardowe kursy startują równolegle do semestrów szkolnych. Dostosowujemy się też do wyjątkowych sytuacji i jesteśmy otwarci na rozpoczęcie kursu poza regularnymi terminami. Prowadzimy dodatkowe zajęcia w wakacje i ferie.

13. CZY MOŻNA ZREZYGNOWAĆ Z KURSU?

Trzy pierwsze tygodnie kursu są dla dziecka adaptacyjne i w tym czasie można zdecydować, czy jest to odpowiedni kurs. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie.

Chcę zapisać dziecko na angielski!

© 2019 Katarzyna Bartoszewicz.
Szkoła Językowa AYA FLOW

Szkoła Językowa AYA FLOW