Czy angielski będzie dalej dominował na świecie? Dobra szkoła językowa

Czy angielski będzie dalej dominował na świecie?

 

 

 

 

Zastanawiasz się, czy nauka angielskiego to gra warta świeczki? Twoje dziecko dopiero co nauczyło się mówić po Polsku, a i z tym jest jeszcze dużo zachodu. Może najlepiej odpuścić. Przynajmniej na razie, dopóki nie okaże się, że na angielskim w szkole są trudne testy, że jest dużo osób w klasie i nikt nie rozmawia tam po angielsku.

A może chcesz wyprzedzić tę sytuację, chcesz, żeby Twoje dziecko podróżowało, studiowało za granicą, pracowało w międzynarodowym środowisku, uczyło się o innych kulturach i zdobywało nowych przyjaciół?
Mówi się, że angielski jest przepustką. Jest też dużą oszczędnością czasu – dlaczego?

1. Jest to oficjalny język w 55 krajach i powszechnie używany w ponad 100 państwach

Oczywiście obejmuje to kraje, o których automatycznie myślisz, takie jak Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia i RPA). Ale lista nie kończy się na tym. Angielski jest językiem urzędowym w wielu krajach Afryki, Azji i na Karaibach. Spójrz na Kenię, Nigerię, Filipiny, Jamajkę, Bahamy, Indie, Singapur, Fidżi i Vanuatu – i wiele innych miejsc, w których możesz rozmawiać z mieszkańcami w języku angielskim i jest to ich ojczysty język.

2. Na świecie jest prawie 2 miliardy ludzi mówi w języku angielskim

Ponieważ język angielski jest tak powszechnie używany, został nazwany współczesnym „lingua franca”. Ponad 360 milionów ludzi to native speakerzy, a łącznie prawie dwa miliardy używają angielskiego jako pierwszego, drugiego lub trzeciego języka. W samej Europie 38% twierdzi, że mówi na poziomie komunikatywnym.

3. Język angielski nr 1 w komunikacji międzynarodowej

W internecie język angielski przyćmiewa inne języki. Podobnie jest w środowisku akademickim i biznesowym. Ale nie zapominajmy, że angielski jest też językiem komunikacji lotniczej i morskiej oraz językiem urzędowym wszystkich najważniejszych organizacji globalnych. Jeśli widzisz swoje dziecko w karierze międzynarodowej lub dyplomatycznej, będzie musiało mówić płynnie po angielsku, aby w pewnym momencie podszlifować ten język do perfekcji.

4. Angielski dla rozrywki

Wystarczy spojrzeć na przemysł muzyczny albo na popularność takich portali jak Netflix. W rozrywce anglojęzycznej można przebierać do woli.

5. Angielski w biznesie

Angielski jest głównym składnikiem świata biznesu. Największe firmy – między innymi Sodexo, Yokohama, Honda i Siemens – wdrożyły English jako swoje narzędzie korporacyjne. Handel światowy jest w ogromnej mierze prowadzony w języku angielskim, ponieważ transakcje globalne muszą być przeprowadzane w języku wspólnym dla wszystkich stron.

6. Do 2050 roku połowa świata będzie mówić po angielsku

Dzisiaj jedna czwarta populacji mówi po angielsku, a miliony aktywnie się go uczą. Szacuje się, że do 2050 r. połowa świata będzie mówić w języku angielskim na poziomie komunikacji. Ten rodzaj dominacji językowej jest historycznie niewiarygodny, a wielu ekspertów, w tym językoznawca z Instytutu Manhattan, John McWhorter, mówi, że na tym poziomie rozwoju cywilizacji, odejście od angielskiego jest w praktyce niemożliwe.

Twoje dziecko w komunikacji ze światem

Nauka za granicą, podróże, praca w międzynarodowym środowisku. Twoje dziecko z łatwością osiągnie te cele, gdy będzie mówić po angielsku. Czy wiesz, że we wczesnym wieku nauka języka to pestka? Mózg jest chłonny, a aparaty mowy elastyczne.
Przeczytaj najczęściej zadawane pytania odnośnie nauki języka i nie miej wątpliwości!
Zapisz swoje dziecko wypełniając Formularz Kontaktowy!

https://www.youtube.com/watch?v=Mzir7QcClX4

© AYA FLOW Language Center Sp. z o.o.