Angielski dla Dzieci, Jak Sprawić Aby Dziecko Polubiło Angielski

Jak sprawić, żeby dziecko polubiło angielski w dwóch krokach?

Czas urlopów sprzyja wyjazdom zagranicznym. Jak wiadomo, w większości krajów na świecie, a zwłaszcza w miejscowościach turystycznych angielski to podstawa, żeby się porozumieć.

Być może Ty świetnie sobie radzisz w takich sytuacjach komunikacyjnych, a Twoje dziecko?

A co jeżeli Twoje dziecko ma uraz do angielskiego? Boi się rozmawiać? Nie chce się uczyć? I na samą myśl jest zniechęcone do wszystkiego co może mieć związek z angielskim?

Po pierwsze, warto zdać sobie z tego sprawę i przyjąć to jako fakt, a nie jako coś nienaturalnego, bądź wynaturzonego. Polski system edukacji nie jest niestety doskonały, czego zapewne sami mieliście okazję doświadczyć wielokrotnie na własnej skórze. Nauczyciele mogą się dwoić, a nawet troić, ale z szybko zmieniającym się światem nie są oni w stanie sobie sami poradzić w tak wielkiej maszynerii.

Co gorszego może się jeszcze wydarzyć?

A co jeśli nauczyciel uczy Twoje dziecko angielskiego, tylko dlatego, że musi z czegoś się utrzymać albo tylko dlatego, że tak bardzo mu zależało na państwowej posadzie?

A co by było gdyby nauczyciel lubił uczyć dzieci i przekazywanie wiedzy byłoby jego pasją?

Po drugie, jeśli nie masz wpływu na zmianę nauczyciela bądź szkoły, do której chodzi Twoje dziecko, to możesz sama sprawić, żeby Twoje dziecko polubiło angielski. Jak? I czy w ogóle jest to możliwe?

Jak najbardziej TAK! Zastanów się teraz proszę co lubi robić Twoje dziecko?

Co zrobić, by dziecko polubiło naukę angielskiego?

Może Twoje dziecko lubi śpiewać, może tańczyć, może grać w piłkę, może oglądać bajki, może czytać książki, może słuchać muzyki albo grać na instrumencie, może …??? To super! Teraz co Ty możesz z tym zrobić?

Jeśli lubi śpiewać – pokaż mu świat piosenek po angielsku i zacznij z nim je nucić.

Jeśli lubi tańczyć – pokaż mu na youtube mistrzostwa świata w tańcach, gdzie mówi się tylko po angielsku.

Jeśli lubi grać w piłkę – zapisz go na zajęcia sportowe, gdzie są rówieśnicy rozmawiający po angielsku.

Jeśli lubi oglądać bajki – włącz ulubione bajki po angielsku i eliminuj te po polsku.

Jeśli lubi czytać książki i jest fanem Harrego Pottera – to jakże cudownym uczuciem byłoby czytanie takich książek w oryginalnej wersji, a nie tłumaczeń.

Jeśli lubi słuchać muzyki – jest tyle piosenek po angielsku, że na pewno są jakieś, które Twoje dziecko już uwielbia i razem możecie je śpiewać.

Jeśli lubi grać na instrumencie – to może masz możliwość wyboru nauczyciela, który uczy gry na instrumencie w języku angielskim.

Jeśli lubi … – sama już wiesz co najlepiej zrobić ?

POWODZENIA i trzymamy mocno kciuki!

Angielski dla dzieci w AYA FLOW

A jeśli chcesz powierzyć te zadania w ręce specjalistów – lektorów angielskiego z doświadczeniem, to wypełnij formularz https://aya-flow.com/metoda/ i my w tym chętnie Ci pomożemy!

© AYA FLOW Language Center Sp. z o.o.